PROLO-MED.PL - Przychodnia Rehabilitacyjna Kraków.
facebook

Magdalena Jarosz - dietetyk

Magdalena Jarosz - dietetyk

„Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra” - zainspirowana myślą wygłoszoną przez Linusa Paulinga, laureata Nagrody Nobla, pracuję w przekonaniu, że to właśnie dieta jest najlepszym lekarstwem.


Jestem absolwentką dietetyki wydziału lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W przebiegu studiów miałam okazję praktykować w licznych oddziałach Szpitali Uniwersyteckich w Krakowie pod okiem najlepszych specjalistów. Dzięki tym aktywnością nauczyłam się praktycznego podejścia w pracy z osobami cierpiącymi na choroby dietozależne.

Jestem promotorem karmienia naturalnego i zajmuję się promowaniem programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Zajmuję się również poradnictwem laktacyjnym i wspieram mamy w opanowaniu schematu żywienia niemowląt według najnowszych standardów postępowania. W kręgu moich zainteresowań jest bromatologia oraz nauki dotyczące interakcji leków z pożywieniem. Ciągle poszerzam swoją wiedzę i działam naukowo w obszarze badania wpływu suplementacji glutaminy na układ pokarmowy noworodków urodzonych przedwcześnie.

Praca z pacjentem i wspólne osiąganie wyznaczonych celów daje mi największą satysfakcję. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i takie też są moje jadłospisy. Wiem, że jedzenie ma być przyjemnością, a zdrowa dieta sposobem życia. Z tego powodu priorytetem jest dla mnie dobra komunikacja z pacjentem. 

Spotkania z moimi pacjentami dają mi wiele radości, gdyż w zamian za wskazówki, wsparcie i mobilizację otrzymuję niezliczone pokłady pozytywnej energii. Dlatego każdy człowiek - od sportowca, przez osobę cierpiącą z powodu choroby, po osobę pragnącą pozbyć się zbędnych kilogramów, zostanie ciepło przyjęty w moim gabinecie i wspólnie poradzimy sobie ze wszystkimi problemami.