PROLO-MED.PL - Przychodnia Rehabilitacyjna Kraków.
facebook

Cennik Usług w PROLO-MED

Mind-Body Medicine

 • Lifestyle - Nowa Jakość Życia

  150 zł

  „Poznać siebie to skarb na całe życie. Rozumieć siebie to sekret do udanego życia. Akceptować siebie to życie mlekiem i miodem płynące” Ewa Grzywacz-Pituch  1. ZŁOTA RYBKA – JAK OSIĄGAĆ CELE.
  Czy to możliwe spotkać najbardziej abstrakcyjne własne życzenia? Jak by to było? Co oznaczają moje fantazje, marzenia… Katalog wszechświata czeka otwarty. Wystarczy wybrać, zamówić i czekać na przesyłkę. Nieskończoność naszych wyobrażeń może być ważnym workiem skarbów. Pokażę Ci mapę, jak do nich dotrzeć. Twoja niekończąca się opowieść zaczyna się właśnie tutaj…

  2. MÓJ GENOGRAM – JAK DZIAŁAJĄ WE MNIE NIEŚWIADOME PRZEKAZY RODZINNE.
  Z użyciem drzewa genealogicznego odkryjesz niepisane prawa własnej rodziny z pokolenia na pokolenie. Te nieme przekazy kierują nami bardziej niż nam się wydaje. Psycholog pomoże Ci zlokalizować najważniejsze źródła powielanych błędów, co zwykle okazuje się wystarczające do wprowadzenia konstruktywnych zmian.
  (dopuszczalna jest wersja dla par: 1sesja – 200zł (120min)

  3. MOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO – JAK DZIECIŃSTWO WPŁYWA NA MOJĄ DOROSŁOŚĆ.
  Jak ukształtowało mnie dzieciństwo? Na co mam wpływ teraz, a co zostało mi wdrukowane z „mlekiem matki i ojca”. Co mogę zmienić, a co należy zaakceptować i uznać za wartość samą w sobie? Jak ma się do tego wszystkiego moja dorosłość?

  4. SEKRET – JAKIM JESTEM CZŁOWIEKIEM I JAKI JEST SENS MOJEGO ŻYCIA.
  Nic prostszego. Powinni z tej tematyki robić zajęcia obowiązkowe w szkole. Najważniejsza wiedza do życia: Skuteczne wykorzystanie własnego potencjału zaczyna się od rozumienia własnego potencjału. Życzę tej wiedzy każdemu.

  5. WYBÓR – CZYM SIĘ KIEROWAĆ, ŻEBY NIE ŻAŁOWAĆ.
  Stoisz w „rozkroku”? Ważysz ważną decyzję w życiu? Nie powiem Ci co masz zrobić, ale powiem Ci czym się kierować i jak wybrać. Pomogę Ci dotknąć wszystkimi zmysłami własnej prawdy.

  6. PODŚWIADOMOŚĆ – JAK POSZERZYĆ NIEWYKORZYSTANY POTENCJAŁ.
  Czy wiesz, że przeciętny człowiek korzysta z ok. 10% świadomości mózgu. Większość naszych działań opiera się automatyzmach, schematach poznawczych, reakcjach obronnych, reakcjach afektywnych itp. Autoanaliza w tym zakresie na niewiele się zdaje bo nie mamy do siebie dystansu, ale obiektywne „oko” specjalisty pokaże Ci co Toba kieruje, kiedy nie masz do tego dostępu.

  7. BADANIE TEMPERAMENTU I STRUKTURY OSOBOŚCI
  Rozpoznanie własnych cech temperamentu i osobowości to podstawowe wytyczne do poruszania się sprawnie i skutecznie po ziemi. Do wykorzystania testy i kwestionariusze oraz wiedza specjalisty

  8. RAZEM CZY OSOBNO? – JAK BYĆ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM I Z JAKIM BĘDZIE MI NAJLEPIEJ.
  Potrzeba bliskości jest podstawowym prawem i pragnieniem ludzkości. Okazuje się, że nie z każdym i nie zawsze. Jak odróżnić czy teraz popełniam kolejny błąd w moim życiu, czy właśnie dokonuję najlepszego wyboru dla siebie, bo postanowiłam/em się rozstać, bo postanowiłam/em się związać….?

  9. JA WEWNĘTRZNE VS. JA ZEWNĘTRZNE – W JAKICH ROLACH FUNKCJONUJEMY W ŻYCIU I NA ILE JESTEŚMY W TYM SPÓJNI, AUTENTYCZNI I SZCZĘŚLIWI.
  Tak! Jest nas dwoje, a nawet troje, czworo…. I to nie jest schizofrenia! Występujemy w różnych rolach i mamy różne oblicze – najbardziej zdrowy objaw ludzkiego istnienia. Ważne by to rozumieć i umieć rozróżniać.

  10. PSYCHODRAMA – TECHNIKA OBRAZOWEGO POSTRZEGANIA SIEBIE Z "LOTU PTAKA".
  Każdy odtwarza swoisty teatr życia. Wybierasz temat najbardziej Cię zajmujący w aktualnych rozważaniach o życiu i oglądasz go na własnej scenie. Kształtująca refleksja gwarantowana.

  11. ASERTYWNOŚĆ – DIAGNOZA, EDUKACJA, WARSZTAT.
  Jak mówić „nie”, szanując innych i siebie? Jak przyjmować komplementy i krytykę? Jak radzić sobie z mobbingiem? Jak bronić własnego zdania i poglądów?... Sztuka godna każdego człowieka

  12. KRYZYS – JAK SPRAWIĆ BY OSTATECZNIE BYŁ ROZWOJOWY.
  Nie zawsze możemy postawić znak równości pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami w naszym życiu. Ale możemy zadbać o to by, tak się stało. Osoba z zewnątrz (psycholog) rozumiejąca procesy psychologiczne jest dobrym rozwiązaniem, by zapobiec chronicznej depresji

  13. MÓJ DEKALOG, MOJA DESIDERATA – NA ILE JESTEM SPÓJNA/Y ZE SOBĄ I ŚWIATEM.
  Jakie masz cele? Jakie wartości wyznajesz? Czy żyjesz w zgodzie z tym, co uważasz i zmierzasz tam gdzie chcesz? Możesz się temu przyjrzeć przez szkło powiększające i poczuć, czy jesteś w odpowiednim miejscu i chwili. Wszyscy podobno składamy się z myśli…

  14. PSYCHOLOG RADZI
  Cokolwiek chcesz, cokolwiek potrzebujesz, a nawet jeśli nie wiesz czego chcesz, czego potrzebujesz…. Zapraszam

  Każda sesja 150 zł – 60 min. Optymalna liczba sesji każdej propozycji to 2-3 sesje

  opracowanie: Ewa Grzywacz-Pituch
 • BBTR® - Oddech BioDynamiczny i Uwalnianie Traumy

  100 zł

  Oddech BioDynamiczny i Uwalnianie Traumy 
  BBTR® (BioDynamic Breath &Trauma Release) 
  To metoda pracy z ciałem poprzez oddech, której celem jest uwolnienie traumy i przywrócenie naturalnego przepływu energii życiowej przez ciało w wyniku rozpuszczenia warstw zbroi ciała.
  W tym celu wykorzystuje się głęboki połączony oddech oraz świadome ruchy (rozluźnianie powięziowe), techniki dotyku (tapping) i techniki uwalniania emocji. 
  W rezultacie dochodzi do zmiany struktury na poziomie komórkowym, wspierania pełnego otwarcia kręgosłupa i uwolnienia przytrzymywanych chronicznych napięć układu nerwowego (uwalnianie blokad w tkance powięziowej). W efekcie zmieniamy się stając się coraz bardziej obecni, świadomi i współczujący w naszym codziennym życiu. Rozpuszczamy negatywny obraz własny, lęk, chroniczne napięcie i ból fizyczny.
  System BBTR® ma swoje korzenie w elementach terapii zorientowanej na ciało Wilchelma Reicha, w połączeniu z łagodnymi, delikatnymi Technikami Pracy z Uwalnianiem Traumy Petera Levine’a. Metodę rozwinął Giten Tonkov w wyniku ponad 20 lat badań, eksploracji i pracy z wieloma klientami indywidualnym i grupami. Umożliwia nam ona doświadczenie pełnej gamy wrażeń i emocji dostępnych człowiekowi.
  Sesje oddechu BioDynamicznego trwają około 1,5 godziny.
  Obejmują ćwiczenia ugruntowujące i otwierające oddech, właściwą sesję oddechową skoncentrowaną na danym pasie napięć oraz ćwiczenia arteterapeutyczne, domykające pracę.
  Sesje Oddechu BioDynamicznego mogą być dla Państwa zarówno drogą do uzdrawiania traum zablokowanych w ciele, samodzielną ścieżką rozwoju osobistego, jak i doskonałym wsparciem prowadzonej psychoterapii werbalnej.
  Praca z oddechem pomaga:
  • rozpuszczać blokady napięciowe w ciele
  • w regeneracji psychofizycznej, uzyskaniu lepszego zdrowia i samopoczucia
  • w redukcji stresu poprzez głęboką relaksację
  • jako technika medytacji opartej na uważności
  • w poszerzaniu świadomości
  • w poszukiwania wizji, sensu, celu 
  • w rozwoju duchowym, rozwijaniu inteligencji emocjonalnej
 • GBE - Łagodna Bio-Energetyka

  100 zł

  Łagodna Bio-Energetyka
  GBE (Gentle Bio-Energetics™)
  To model pracy edukacyjnej i terapeutycznej, integrujący terapie werbalne z terapiami ciała w celu uzdrawiania i rozwoju poprzez przywrócenie naturalnego przepływu energii. 
  Częścią terapii jest nauka o tym, jakie systemy obronne (zbroja) zbudowaliśmy i rozwinęliśmy oraz w jaki sposób ograniczają one naturalny przepływ energii. 
  Jego twórczynią jest Eva Reich, córka Wilhelma Reicha, znanego psychologa, psychoanalityka, uznawanego za twórcę bioenergetyki.
  Badania kliniczne oraz doświadczenia pokazują, że wiele wspomnień przechowywanych jest w komórkach i tkankach naszego ciała a kluczem do ich uzdrowienia jest praca zarówno z pamięcią ciała, jak i z pamięcią poznawczą.
  Wczesne doświadczenia życiowe i decyzje jakie podjęliśmy pod ich wpływem determinują to, jak czujemy i jak myślimy o sobie teraz. Im wcześniejsze doświadczenie, tym większy i silniejszy wpływ ma na nasze życie. 
  Zarówno traumatyczne, jak i radosne doświadczenia zapisywane w naszym ciele mogły zostać wyparte, stłumione lub utracone przez nas z powodu bólu lub braku akceptacji i pozwolenia na nie ze strony innych. Następnie sami kontynuujemy to stłumienie powstrzymując siebie przed pełnym doświadczaniem życia. Blokady te mogą przerodzić się w mechanizmy obronne i mogą stać się przyczyną fizycznych i emocjonalnych zaburzeń takich jak np.: napięcie mięśniowe, objawy psychosomatyczne czy problemy z wyrażaniem emocji, co wpływa na nasze życie uniemożliwiając w pełni się nim cieszyć.
  Poprzez delikatny dotyk (Dotyk Motyla) możemy powrócić do najwcześniejszych i najgłębiej skrywanych wspomnień zapamiętanych w komórkach naszego ciała, możemy uwolnić pamięć naszego ciała. Im subtelniejszy dotyk, tym silniej działa.
  Obecnie Łagodna Bio-Energetyka to ponad 30 różnych technik pracy z ciałem. 
  Najczęściej wykorzystuje się takie narzędzia jak:
  • Masaż Dotyk Motyla (Butterfly Touch Massage)
  • Balans Bio-Energetyczny (Gentle Bio-Energetics Balance)
  • Masaż Metamorficzny (Metamorphosis)
  • Linia Traum Życiowych (Trauma Life Line)
  • Rozbrajanie Segmentowe (Segmental De-Armornig )
  • Wyrażanie Emocji / Rozładowanie Emocjonalne (Emotional Expression / Discharge)
  • Psychodrama narodzin
  • Brazylijski Masaż Palców (Brazilian Toe Massage)
 • TLT - Terapia Linii Czasu

  100 zł

  W latach osiemdziesiątych XX wieku Tad James i Wyatt Woodsmall opracowali nową technikę w psychoterapii zwaną: “Terapią Linii Czasu (Time Line Therapy - TLT). Jest ona oparta na stosunkowo młodej, bo opracowanej w latach siedemdziesiątych, dziedzinie psychologii, zwanej NLP (Neurolingwistyczne Programowanie).

  Dzięki temu, że Time Line Therapy będąc stosunkowo prostą techniką, okazała się jednocześnie niezwykle skuteczną w rozwiązywaniu wielu problemów związanych ze zdrowiem pacjenta, szybko zdobyła uznanie i zjednała sobie całe rzesze sojuszników w postaci psychoterapeutów, psychologów i lekarzy stosujących ją na całym świecie.

  Linia Czasu jest pierwszym elementem, na którym bazuje nasza osobowość. Jest kluczowym elementem gdy chcemy zrozumieć osobowość. Nasza pamięć, wspomnienia, nasze decyzje, doświadczenia dobre i złe są nagromadzone właśnie na linii czasu i to one determinują nasz stosunek do świata, do naszego otoczenia, do życia, do przeszłości i do przyszłości.

  Jest techniką znaną jako jedna z najbardziej efektywnych, która w krótkim okresie kilku spotkań jest w stanie diametralnie zmienić życie pacjenta, czy klienta na lepsze. W połączeniu z technikami, takimi jak NLP, czy hipnoterapia, osiągane rezultaty są zdumiewające i długotrwałe.

  Terapia Linii Czasu umożliwia powrót do zdrowia, pobudzając samolecznicze zdolności organizmu, które w czasie choroby, czy w okresie złego samopoczucia są zablokowane i ograniczone. Zdolności te są odblokowywane poprzez bezpośrednie działanie na podświadomość, a pozytywne rezultaty pojawiają się jak kaskada.

  Terapia prowadzi do trwałych, pozytywnych zmian, takich jak: uwolnienie się od negatywnych emocji, pozbycie się negatywnych uwarunkowań i przekonań, przewartościowanie na korzyść. W rezultacie pacjent czy klient nie tylko zauważa znaczną poprawę zdrowia i samopoczucia ale, po terapii, to on kieruje swoim życiem, swoją przyszłością, to on decyduje o swoim zdrowiu i jego poprawie. Siła tych możliwości jest naprawdę zdumiewająca. Niesamowite jakie możliwości wewnętrzne drzemią w każdym z nas. Trzeba je tylko obudzić. A to właśnie robi Terapia Linii Czasu z niezwykłą, łatwością i gracją.
 • NLP - Neuro Lingwistyczne Programowanie

  100 zł

  Nazywane "instrukcją obsługi mózgu" lub "przewodnikiem: jak zespolić mózg i ciało w jedno, tak, aby osiągnąć w życiu każdy cel".

  Czy to możliwe? Tak, to jest możliwe. Osiągniesz to z NLP:
  - Kiedy chcesz być szczęśliwszy, bardziej pozytywny, lepiej zorganizowany, mieć lepsze relacje w rodzinie, z przyjaciółmi, w pracy, lepsze samopoczucie - pomoże Ci NLP
  - Kiedy chcesz być zmotywowany do działania, nie odkładać niczego na jutro, osiągnąć osobiste i zawodowe cele, zrzucić nadwagę, zredukować stres, przestać palić - pomoże Ci NLP
  - Kiedy chcesz poprawić asertywność, kierować swoim życiem i przeznaczeniem, odżywiać się zdrowo, ćwiczyć, dobrze sypiać, być zrelaksowanym - pomoże Ci NLP
  - Kiedy chcesz poprawić swoją pamięć, możliwości uczenia się, lepiej zdawać egzaminy, być bardziej kreatywny, cieszyć się życiem - pomoże Ci NLP

  Jeśli masz długotrwały problem ze zdrowiem, ból, dysfunkcje. Odwiedziłeś wielu lekarzy i nic się nie poprawia, ale jesteś zdeterminowany wyzdrowieć. Chcesz użyć wszystkich możliwości twojego ciała, umysłu i woli, aby uruchomić wszystkie wewnętrzne rezerwy samoleczenia więc przyjdź na sesję NLP.

  Przewlekłe stany chorobowe mają olbrzymi, przytłaczający wpływ na wiele aspektów życia codziennego. Emocjonalne stany poczucia frustracji, izolacji, samotności, beznadziei, niskiej wartości osobistej, brak motywacji, pesymizm, poczucie przytłoczenia, bezsilności itd., często są gorsze i bardziej destruktywne niż sama choroba i czynią chorobę jeszcze bardziej dokuczliwą, nie do zniesienia.

  NLP pomaga uporać się z tymi problemami i zmniejszyć negatywne skutki choroby. NLP również bezpośrednio wpływa na chorobę wskrzeszając i wspomagając samolecznicze zdolności organizmu, promując jednocześnie powrót do zdrowia.

  Jeżeli chcesz osiągnąć lub stworzyć coś, czego nigdy wcześniej nie osiągnąłeś i nie stworzyłeś, musisz zrobić coś, czego jeszcze nigdy dotychczas nie zrobiłeś. Jeśli poświęcisz się w stu procentach aby zrobić to coś, wtedy osiągniesz te zmiany, których tak pragniesz. Czas na zmiany!!! Czas na poprawę!!! Personel przychodni udzieli Ci pełnej informacji.

Konsultacje Specjalistyczne

 • Konsultacja z fizjoterapeutą

  60 zł

  Konsultacja z fizjoterapeutą + wstępne ćwiczenia (opcjonalnie)
 • Konsultacja / Terapia z logopedą

  60 zł

  Konsultacja / zajęcia terapeutyczne osób z zaburzeniami porozumiewania się językowego
 • Konsultacja / Wstęp do Bio-Terapii

  100 zł

  Konsultacje / Bio-Terapia
  Model pracy terapeutycznej i edukacyjnej, integrujący terapie werbalne z terapiami ciała w celu uzdrowienia – uwolnienia traumy i przywrócenia naturalnego przepływu energii życiowej w wyniku rozpuszczenia warstw zbroi ciała.
  W rezultacie dochodzi do zmiany struktury na poziomie komórkowym, wspierania pełnego otwarcia kręgosłupa i uwolnienia przytrzymywanych chronicznych napięć układu nerwowego (uwalnianie blokad w tkance powięziowej). 
  Częścią terapii jest nauka o tym, jakie systemy obronne (zbroja) zbudowaliśmy i rozwinęliśmy oraz w jaki sposób ograniczają one naturalny przepływ energii.
  Delikatnie rozpuszczamy tę zbroję używając łagodnych technik, takich jak: rozmowa, dotyk, doświadczanie emocji, uzdrawianie wspomnień oraz integrowanie tej pracy z obecnymi doświadczeniami życiowymi. 
  Bio-Terapia stanowi zarówno doskonałe uzupełnienie pracy psychoterapeutycznej, jak i samodzielną ścieżkę uzdrowienia i rozwoju osobistego.
  Koncentruje się na pracy z ciałem, wykorzystując:
  • techniki świadomego oddychania
  • ćwiczenia bioenergetyczne Alexandera Lowena
  • Łagodną Bio-Energetykę GBE (Gentle Bio-Energetics™):
  Masaż Dotyk Motyla (Butterfly Touch Massage)
  Balans Bio-Energetyczny (Gentle Bio-Energetics Balance)
  Masaż Metamorficzny (Metamorphosis)
  Linia Traum Życiowych (Trauma Life Line)
  Rozbrajanie Segmentowe (Segmental De-Armornig )
  Wyrażanie Emocji/ Rozładowanie Emocjonalne (Emotional 
  Expression/Discharge)
  Psychodrama narodzin
  Brazylijski Masaż Palców (Brazilian Toe Massage)
  • Oddech BioDynamiczny i Uwalnianie Traumy BBTR® 
  (BioDynamic Breath &Trauma Release):
  świadomy ruch (rozluźnianie powięziowe),
  techniki dotyku (tapping) i techniki uwalniania emocji,
  metody Pracy z Uwalnianiem Traumy Petera Levine’a oraz
  • autorskie metody inspirowane narzędziami terapii ekspresyjnych
  (ruch, muzyka, rysunek).
  Wskazania:
  • regeneracja psychofizyczna, uzyskanie lepszego zdrowia i samopoczucia
  • wzmocnienie systemu energetycznego i odpornościowego człowieka
  • zharmonizowanie pracy narządów wewnętrznych,
  • redukcja stresu poprzez głęboką relaksację, medytację opartą na uważności
  • rozpoznanie i przekształcenie nieświadomych systemów obronnych i blokad, 
  • przepracowanie traumy, żałoby, trudnych doświadczeń życiowych,
  • rozwijanie inteligencji emocjonalnej, współodczuwania
  • ścieżka rozwoju duchowego, poszukiwania wizji, poszerzania świadomości
 • Konsultacja lekarska

  100 zł

  Konsultacja ze specjalistami z dziedziny:
  - chirurgii
  - ortopedii
  - neurologii
 • Konsultacja / Terapia z psychologiem

  150 zł

  opracowanie: Ewa Grzywacz-Pituch

  1. TERAPIA UZALEŻNIENIA (dot. alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu, zakupów, pracy, komputera…)
  Diagnoza, rozumienie zjawiska, rozpoznawanie nałogowych mechanizmów, wytyczne do zmiany, pomoc w utrzymywaniu abstynencji, rozpoznawaniu nawrotów oraz psychoterapia pogłębiona polegająca na docieraniu do przyczyn uzależnienia.

  2. TERAPIA DDA
  Dla osób doświadczających trudności w życiu dorosłym, które wychowały się w rodzinie z problemem alkoholowym.

  3. TERAPIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH
  Dla osób żyjących w bliskiej relacji z osobą uzależnioną, chcącą pomóc sobie.

  4. INTERWENCJA WOBEC OSOBY UZALEŻNIONEJ
  Dla osób chcących skutecznie zachęcić uzależnionego do podjęcia leczenia.

  5. INTERWENCJA KRYZYSOWA
  Dla osób przeżywających trudne momenty w życiu. Wspólne szukanie rozwiązań i wsparcie w powrocie do „normalności”.

  6. MOTYWACJA I ASYSTA W PROWADZANIU ZMIANY
  Dla osób rozważających zmianę w życiu lub w jej trakcie. Rozpoznawanie i wykorzystanie własnych zasobów, analiza dotychczasowych umiejętności i rozwijanie nowego potencjału w zakresie pozytywnych zmian.

  7. TERAPIA TRAUMY/ PTSD
  Dla osób boleśnie doświadczonych w życiu. Bezpieczny i profesjonalny proces pożegnania się z koszmarami z przeszłości.

  8. KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE
  - dzieci
  - młodzież
  - dorośli
  - rodziny

  9. TERAPIA PAR

  Każda sesja 150  zł –60 min.
 • Program CANDIS

  150 zł

  Palisz marihuanę? Nie koniecznie chcesz przestać to robić, ale może ostatnio przesadzasz?
  W Polsce coraz bardziej popularny jest program świadomego korzystania z tej substancji o nazwie Candis. Może on być prowadzony tylko przez przeszkolonego specjalistę terapii uzależnień i takich realizatorów jest w niecałe 180 na teranie całego kraju. Ja dołączyłam do tej listy i spieszę się podzielić tym ze światem, bo rzecz jest warta uwagi.
  Przede wszystkim, wreszcie można oficjalnie podjąć kontakt ze specjalistą bez warunku abstynencji. Zawsze mnie dziwiło, że ktoś nadużywający substancji zmieniających świadomość musi być trzeźwy, żeby zacząć się leczyć. 
  Poza tym, nie trzeba być uzależnionym. Po prostu używasz i chcesz się temu przyjrzeć, tak np. jesteś weganem, dobrze by było, żebyś robił to z głową, albo jak korzystasz z telefonu, dobrze, żebyś umiał dobrać pakiet usług i płatności stosownie do własnych potrzeb…
  Jeśli wprowadzasz do organizmu THC, dobrze żebyś wiedział, co to dokładnie znaczy w Twoim indywidualnym przypadku. Przegiąć można ze wszystkim, nawet z obgryzaniem paznokci, a skrajności raczej nam nie służą.
  Program polega na minimum 10 spotkaniach (każde po 1,5 godz.), nie rzadziej niż raz w tyg. Każda sesja to dialog o używaniu i szansa na pozyskanie fachowej wiedzy o kombinacji pt.: Ty i THC. Przez cały czas bycia w programie tylko i wyłącznie Ty decydujesz, czy chcesz używać konopie tak jak do tej pory, czy mnie, czy w ogóle. 
  Więcej na: http://www.candisprogram.pl/

Dietetyka

 • Pierwsza wizyta

  100 zł (60 min)

  - Wywiad zdrowotny i żywieniowy. 
  - Analiza sposobu odżywiania, trybu życia i aktywności fizycznej.
  - Wykonanie pomiarów antropometrycznych z omówieniem wyników.
  - Porada dietetyczna i ustalenie zaleceń.
  - Ustalenie celów i dalszych kroków.
 • Analiza składu ciała

  30 zł (20 min)

  Analiza składu ciała wraz z interpretacją wyników.
 • Wizyta kontrolna

  50 zł (30 min)

  - Analiza wyników wprowadzonych interwencji żywieniowych.
  - Przedyskutowanie wątpliwości pacjenta.
  - Wykonanie pomiarów antropometrycznych i porównanie ich z poprzednimi.
  - Ustalenie dalszych zaleceń i celów.
 • Konsultacja dietetyczna

  60 zł (45 min)

  - Analiza sposobu odżywiania, trybu życia i aktywności fizycznej.
  - Porada dietetyczna.
  - Przedyskutowanie pytań i wątpliwości przedstawionych przez pacjenta.
 • Konsultacje dietetyczne dla osoby chorej

  80 zł (45 min)

  - Analiza sposobu odżywiania, trybu życia i aktywności fizycznej.
  - Przedstawienie i przedyskutowanie zaleceń dietetycznych dla danej jednostki chorobowej.
  - Porada dietetyczna z korektą nieprawidłowych nawyków żywieniowych.
 • Konsultacja dotycząca interakcji leków z żywnością

  80 zł (45 min)

  - Omówienie prawidłowego sposobu przyjmowania konkretnych leków.
  - Omówienie potencjalnych interakcji pomiędzy lekami i suplementami przyjmowanymi przez pacjenta.
  - Omówienie interakcji pomiędzy przyjmowanymi lekami a pożywieniem.
  - Przedstawienie zaleceń dietetycznych w trakcie przyjmowania konkretnych leków.
 • Konsultacja dietetyczna dla kobiety w ciąży i planującej ciążę

  80 zł (45 min)

  - Analiza sposobu odżywiania, trybu życia i aktywności fizycznej.
  - Przedstawienie i przedyskutowanie zaleceń dietetycznych dla kobiet w ciąży i planujących ciążę.
  - Omówienie wpływu diety matki na programowanie żywieniowe dziecka.
  - Ustalenie prawidłowej suplementacji według wytycznych.
  - Przedyskutowanie pytań i wątpliwości przedstawionych przez pacjentkę. 
 • Indywidualny plan żywieniowy 7-dniowy

  140 zł (20 min)

  - Spis zaleceń dietetycznych dla pacjenta.
  - Charakterystyka diety dla pacjenta z obliczeniem zalecanej ilości składników.
  - Spersonalizowana dieta na 7 dni z uwzględnieniem potrzeb pacjenta. 
 • Indywidualny plan żywieniowy 14-dniowy

  240 zł (20 min)

  - Spis zaleceń dietetycznych dla pacjenta.
  - Charakterystyka diety dla pacjenta z obliczeniem zalecanej ilości składników.
  - Spersonalizowana dieta na 14 dni z uwzględnieniem potrzeb pacjenta.
 • Indywidualny plan żywieniowy 7, 14-dniowy w chorobach dieto-zależnych

  160-280 zł (20 min)

  - Spis zaleceń dietetycznych dla pacjenta.
  - Charakterystyka diety zalecanej w danej chorobie ze wskazówkami dla pacjenta.
  - Przedstawienie charakterystyki interwencji żywieniowej z obliczeniem zalecanej ilości poszczególnych składników pokarmowych dla pacjenta cierpiącego na dane schorzenie.
  - Spersonalizowana dieta na 7 lub 14 dni z uwzględnieniem schorzeń i potrzeb pacjenta. 
 • Dieta stabilizująca

  120 zł (20 min)

  - Dieta pozwalająca utrzymać osiągnięte przez pacjenta efekty / wyniki
  - Spersonalizowana dieta na 7 dni z uwzględnieniem potrzeb pacjenta.

Kinezyterapia

 • PNF

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem z wykorzystaniem metod PNF

  PNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation, czyli proprioceptywne (receptory uczucia głębokiego) nerwowo mięśniowe torowanie (ułatwienie) ruchu. Metoda ta powstała w roku 1946 w Kalifornii jako owoc współpracy dr Hermana Kabata (neurofizjolog) i Maggie Knott (fizjoterapeutka).

  Jest to metoda terapeutyczna, a jej głównym zadaniem jest odzyskanie utraconej funkcji przez pacjenta. Pacjent wraz z fizjoterapeutą ustala cele jakie chce osiągnąć poprzez terapię i pod tym kątem fizjoterapeuta ustala cały program ćwiczeń. Koncepcja PNF składa się z wielu technik, które umożliwiają efektywną pracę z pacjentem i w miarę możliwości szybkie odzyskanie utraconej funkcji.

  Metoda ta jest doskonałym narzędziem do nauki chodu, nauki chwytania przedmiotów, wstawania, obracania się i wielu innych czynności jakie wykonujemy w trakcie naszego dnia. Co jest bardzo istotne filozofia PNF mówi o wykorzystaniu całego potencjału człowieka. Terapeuta nie skupia się jedynie na słabych stronach pacjenta jednak posiłkuje się nieuszkodzonymi sferami, by pozyskać aktywność w osłabionych i uszkodzonych regionach.

  Metoda PNF jest bezbolesna i przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń wykorzystuje się wiele czynników zewnętrznych tak, by zadania stawiane przed pacjentem były bardzo zbliżone do czynności jakie wykonujemy na co dzień.

  Koncepcja PNF bardzo rozwinęła się na przestrzeni wielu lat i z powodzeniem może być stosowana nie tylko u Pacjentów neurologicznych, ale także w ortopedii, pediatrii, wadach postawy (skoliozy), urazach sportowych czy chorobach nerwowo-mięśniowych.
 • N.A.P.

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem z wykorzystaniem metod N.A.P. - to kombinacja tradycyjnej terapii manualnej z neurofizjologiczną wiedzą.

  Celem terapii jest zapobieganie i eliminowanie zaburzeń strukturalnych spowodowanych między innymi przez nieprawidłowy tryb życia. Analiza ruchu jest podstawą N.A.P., co umożliwia pacjentowi i jego rodzinie eliminowanie ograniczeń na poziomie strukturalnym i funkcjonalnym.

  Pacjenci po urazach mózgu, rdzenia kręgowego, a także ludzie cierpiący na choroby przewlekłe, infekcje centralnego systemu nerwowego, u których zmiany zachodzą nie tylko w układzie nerwowym, ale także zmienia się struktura systemu mięśniowo – szkieletowego, są w efekcie narażeni na osłabienie mięśni, unieruchomienie, sztywność, zrosty okołotorebkowe, a następnie na przykurcz.

  Rozwiązywanie zmian patologicznych w narządzie ruchu i układzie nerwowym to główne zagadnienie, jakim zajmuje się N.A.P. Metoda ta jest stosowana w neurologii, ortopedii oraz traumatologii.
 • McKenzie

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem metodą McKenzie - jest to metoda, której nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie.

  Bardzo istotne jest to, iż metoda ta daje bardzo dużą niezależność pacjenta od terapeuty. Fizjoterapeuta uczy pacjenta konkretnych ruchów oraz edukuje go na temat powstawania bólu i radzenia sobie z nim samodzielnie.

  Ten sposób leczenia charakteryzuje się bardzo rozbudowaną część diagnostyczną, która polega na szczegółowym i wnikliwym wywiadzie pacjenta.

  Wartość diagnostyczna metody McKenziego została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.

  Ból kręgosłupa jest schorzeniem bardzo powszechnym (szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, bo aż 50-80% populacji ludzkiej doświadcza bólu krzyża), a zgodnie z badaniami nawroty zdarzają się bardzo często.
 • Bobath

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem metodą Bobath - jest to rodzaj terapii skierowany przede wszystkim do pacjentów, u których wystąpiły zmiany w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego, a zwłaszcza w przypadku mózgowego porażenia dziecięcego.

  Metoda ta opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta. Na podstawie wieku, stopnia rozwoju psychomotorycznego, możliwości i konkretnych potrzeb pacjenta, fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia, mające na celu wyuczenie prawidłowych odruchów i wyeliminowanie odruchów patologicznych, oraz normalizację napięcia mięśniowego.

  Celem terapii jest przede wszystkim nauczenie pacjenta jak największej samodzielności.

  Terapia ta została opracowana z myślą o dzieciach dotkniętych dziecięcym porażeniem mózgowym, jednak z czasem odkryto, że daje doskonałe efekty także w przypadku pacjentów pourazowych, cierpiących z powodu uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego.
 • Terapia manualna

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem TERAPIA MANUALNA – szkoła niemiecka wg standardów IFOMT znana pod nazwą „KRĘGARSTWA”. Jest to specjalistyczna dziedzina fizjoterapii stosowana w leczeniu dysfunkcji układu nerwowo - mięśniowo – szkieletowego.

  Metoda ta opiera się na wiedzy klinicznej i szczegółowej diagnostyce oraz zastosowaniu wysoko wyspecjalizowanego podejścia terapeutycznego z udziałem technik manualnych i ukierunkowanych ćwiczeń terapeutycznych.

  Terapeuta ocenia wygląd i konsystencję tkanek miękkich, zakres i jakość ruchu elementów kostnych oraz charakter oporów występujących podczas przemieszczania poszczególnych struktur układu ruchu względem siebie. Bada ruchy bierne stawów oraz kręgosłupa i ocenia jakość ruchu różnych struktur względem siebie.

  Sam zabieg terapii manualnej jest całkowicie bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym pacjenta i technice osiąga się zamierzony efekt leczniczy.
 • Ćwiczenia mobilizacyjne

  50 zł (30 min) / 100 zł (60 min)

  Indywidualne ćwiczenia z pacjentem.

  Są częścią terapii manualnej, która zajmuje się zaburzeniami w układzie kostno-stawowym.

  W przypadku dysfunkcji stawów możemy mieć do czynienia z ograniczeniem lub zwiększeniem ruchomości, w zależności od tego fizjoterapeuta dobiera odpowiednie techniki mające na celu ograniczenie lub przywrócenie ruchomości stawu tak, aby otrzymać prawidłowy zakres ruchomości.
 • Indywidualne ćwiczenia z pacjentem bierne / czynno-bierne

  40 zł (30 min)

  ĆWICZENIA BIERNE - jest to metoda, w której fizjoterapeuta wykonuje ćwiczenia bez czynnego udziału pacjenta. Terapia taka ma na celu zachowanie pełnej ruchomości stawów oraz pełnej długości i elastyczności mięśni. Ćwiczenia te oddziałują również na tkankę miękką wokół stawu, w tym także na torebkę stawową i więzadła. Mają one także wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.


  ĆWICZENIA CZYNNO-BIERNE - to metoda bardzo podobna do ćwiczeń biernych, tutaj jednak konieczne jest czynne rozluźnienie mięśni przez ćwiczonego pacjenta. Głównym zadaniem takich ćwiczeń jest przerwanie łuku odruchowego łańcucha bólowego.

 • Indywidualne ćwiczenia z pacjentem ogólnousprawniające

  40 zł (30 min)

  Takie ćwiczenia wpływają na cały organizm.

  Mają one na celu wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, zachowanie pełnej ruchomości w stawach i pełnej długości mięśni, poprawienie krążenia, utrzymanie dobrej kondycji układu oddechowego, oraz korekcja wad postawy.

Kinesiology taping

 • Taping Medyczny

  30 zł - 60 zł

  Jest to nowatorska (aczkolwiek już popularna i ciesząca się uznaniem na całym świecie) metoda rehabilitacji, wykorzystująca plastry o terapeutycznych właściwościach. 

  Plaster taki jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu po właściwej aplikacji na skórę jest w stanie przynieść wiele korzyści, takich jak odciążenie stawu, zmniejszenie dolegliwości bólowych, usuniecie obrzęków limfatycznych i wiele innych.

Masaż Relaksacyjny

 • Masaż relaksacyjny całego ciała

  100 zł (60 min)

  Metoda ta polega na wykorzystaniu dotyku, by wywołać odprężenie i zadowolenie. Dodatkowymi czynnikami stymulującymi mogą być muzyka relaksacyjna i odpowiednie olejki zapachowe. Masaż ten wykonuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni oraz bólów kończyn górnych i dolnych.

Masaż Bańką Chińską

 • Masaż Bańką Chińską

  40 zł (30 min)

  Tradycyjnie bańki chińskie stosowane były przy przeziębieniach. Ta technika masażu bańką chińską, zaczerpnięta z medycyny ludowej, coraz częściej jest wykorzystywana, jako element masażów i zabiegów kosmetycznych.

  Jedno jest pewne: skuteczność ich działania została potwierdzona już trzy tysiące lat temu. Dawniej zadanie baniek polegało na przywracaniu zdrowia. Masaż taki stosowano, jako metodę leczenia nadciśnienia, astmy, usuwania jadu zwierząt, problemów skórnych, a nawet impotencji. Dziś bańki, będące odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, wykorzystuje się również do leczenia stanów zapalnych mięśni, stawów, a także jako skuteczny element kuracji antycellulitowej.

  Bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, a ponadto wyzbyć się niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.


  PRZECIWWSKAZANIEM do tego typu zabiegów jest delikatna skóra, pękające naczynka, żylaki, zaognione zmiany skórne, uszkodzenia naskórka, gruźlica i nowotwory. Bezwzględnie z masażu muszą zrezygnować osoby z wszelkimi odmianami nowotworów, gruźlicą, chorobami skórnymi, żylakami, wysiękowym zapaleniem stawów oraz z gorączką.

Masaż Ujędrniający

 • Masaż Ujędrniający

  80 zł (45 min)

  kombinacja masażu klasycznego + masażu bańką chińską

Masaż Leczniczy / Klasyczny

 • Kończyn (nogi lub ręce)

  50 zł (30 min)

  Metoda ta polega na wykorzystaniu dotyku, by wywołać odprężenie i zadowolenie. Dodatkowymi czynnikami stymulującymi mogą być muzyka relaksacyjna i odpowiednie olejki zapachowe. Masaż ten wykonuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni oraz bólów kończyn górnych i dolnych.
 • Częściowy pleców lub kończyny

  30 zł (15 min)

  Masaż jednego z odcinków kręgosłupa:
  - Szyjny (C)
  - Piersiowy (Th)
  - Lędźwiowy (L)
  - Krzyżowy (Os)

  lub

  jednej kończyny (np. 1 noga, 1 ręka)

  Metoda ta polega na wykorzystaniu dotyku, by wywołać odprężenie i zadowolenie. Dodatkowymi czynnikami stymulującymi mogą być muzyka relaksacyjna i odpowiednie olejki zapachowe. Masaż ten wykonuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego bólu głowy, bólów lędźwiowo-krzyżowych, bólów szyi i obręczy barkowych oraz kończyn.
 • Całościowy pleców

  50 zł (30 min)

  Metoda ta polega na wykorzystaniu dotyku, by wywołać odprężenie i zadowolenie. Dodatkowymi czynnikami stymulującymi mogą być muzyka relaksacyjna i odpowiednie olejki zapachowe. Masaż ten wykonuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, odprężenia i eliminacji stresu.

Drenaż Limfatyczny

 • Kończyn (nogi lub ręce)

  50 zł (30 min)

  Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych.

  Czym są obrzęki limfatyczne?

  Obrzękiem limfatycznym nazywamy stan, w którym dochodzi do zastoju chłonki w skórze lub tkance podskórnej, co powoduje proces zapalny. Dochodzi do zastoju limfy, gromadzenia się i powstania obrzęku. Obrzęki limfatyczne bywają lekceważone lub mylone z innymi schorzeniami. Tymczasem choroby układu limfatycznego znacząco obniżają odporność naszego organizmu.

  Na czym polega drenaż limfatyczny?

  Polega on na głaskaniu, pocieraniu i uciskaniu skóry w ten sposób, aby przepchnąć nagromadzony pod nią płyn i zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Masaż taki może zarówno zapobiegać powstawaniu zastojów, jak i pomagać w zlikwidowaniu już powstałych. Ruchy wykonywane podczas zabiegu są bardzo wolne i delikatne, jest to około 10-15 ruchów na minutę. Takie tempo jest właśnie odpowiednie w przypadku usprawniania działania układu limfatycznego. Zabiegi można powtarzać często, nawet kilka razy dziennie. Wykonywać je można w gabinecie kosmetycznym, salonie masażu, a także samodzielnie w domu. Może być on wykonany manualnie przez specjalistę lub za pomocą nowoczesnych, precyzyjnych urządzeń.
 • Całego ciała

  100 zł (45 min)

  Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych.

  Czym są obrzęki limfatyczne?

  Obrzękiem limfatycznym nazywamy stan, w którym dochodzi do zastoju chłonki w skórze lub tkance podskórnej, co powoduje proces zapalny. Dochodzi do zastoju limfy, gromadzenia się i powstania obrzęku. Obrzęki limfatyczne bywają lekceważone lub mylone z innymi schorzeniami. Tymczasem choroby układu limfatycznego znacząco obniżają odporność naszego organizmu.

  Na czym polega drenaż limfatyczny?

  Polega on na głaskaniu, pocieraniu i uciskaniu skóry w ten sposób, aby przepchnąć nagromadzony pod nią płyn i zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Masaż taki może zarówno zapobiegać powstawaniu zastojów, jak i pomagać w zlikwidowaniu już powstałych. Ruchy wykonywane podczas zabiegu są bardzo wolne i delikatne, jest to około 10-15 ruchów na minutę. Takie tempo jest właśnie odpowiednie w przypadku usprawniania działania układu limfatycznego. Zabiegi można powtarzać często, nawet kilka razy dziennie. Wykonywać je można w gabinecie kosmetycznym, salonie masażu, a także samodzielnie w domu. Może być on wykonany manualnie przez specjalistę lub za pomocą nowoczesnych, precyzyjnych urządzeń.

Masaż Sportowy

 • Masaż Sportowy całego ciała

  100 zł (45 min)

  Jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej.

  Celem masażu sportowego jest zapobieganie stanom patologicznym w organizmie sportowca powstałych na skutek dużych obciążeń występujących w sporcie.

  Masaż sportowy spełnia trzy podstawowe funkcje:
  • Rozgrzewającą
  • Regeneracyjną
  • Leczniczą

  Masaż występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej. Wyróżniamy masaże:
  • przedwysiłkowy - mający na celu przygotowanie organizmu do wysiłku sportowego - np. skracając rozgrzewkę itp.
  • międzywysiłkowy - masaż wykonywany w przerwach między wysiłkami (miedzy startami na zawodach sportowych), jego celem jest podtrzymanie wysokiej aktywności organizmu w trakcie zawodów
  • powysiłkowy - mający na celu skrócenie czasu regeneracji organizmu po intensywny i długotrwałym wysiłku.
  • uzupełniający - wspomagający trening sportowy (np.: wspomagający trening masy mięśniowej)

Fizykoterapia

 • Krioterapia miejscowa

  7,50 zł

  Zabieg fizykoterapeutyczny, z zastosowaniem niskiej temperatury.

  W naszej przychodni stosujemy aparaturę z ciekłym azotem o temperaturze -160°C.
  Krioterapia jest zabiegiem dającym znakomite efekty leczenia w rehabilitacji.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - ustąpienie dolegliwości bólowych
  - przekrwienie tkanek
  - poprawa nastroju
  - efekt przeciwobrzękowy
  - zwiotczenie mięśni i wzrost ich siły
  - wzmożona chęć wykonywania ruchu
  - wyraźny wzrost odporności humoralnej i komórkowej ustroju

  WSKAZNIA:

  - oparzenia skóry świeże
  - choroby reumatyczne
  - niedowłady spastyczne
  - pierwotna i wtórna osteoporoza
  - zespoły algo dystroficzne
  - stłuczenia i ich następstwa (dolegliwości bólowe, obrzęki, wysięki)
  - dolegliwości stawowe i mięśniowe (naderwania przyczepów ścięgien i wiązadeł, przykurcze stawowe i mięśniowe, przeciążenia mięśni, RZS - reumatoidalne zapalenie stawów)
  - odnowa biologiczna
  - stany po urazach (skręcenie stawu kolanowego, zwichnięcie rzepki lub barku, po rekonstrukcji wiązadeł, zespół bolesnego barku lub kolana, sztywność stawowa po złamaniach, chondromalacja rzepki, usunięcie łąkotki przyśrodkowej, zapalenie ścięgna Achillesa, skręcenie stawu skokowego)
  - dolegliwości kręgosłupa (nerwobóle kręgosłupa szyjnego, kręcz karku, dyskopatie, stany pooperacyjne kręgosłupa, ZZSK
  - zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa)
  - bóle głowy
  - rwa kulszowa
  - zespól ostrego lędźwiobólu
  - ostrogi piętowe
 • Laseroterapia

  6 zł

  Laseroterapia z wykorzystaniem promieniowania laserowego małej mocy.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - zmniejszenie bólu
  - zmniejszenie stanów zapalnych
  - zmniejszenie obrzęków
  - poprawa krążenia
  - regeneracja nerwów
  - przyspieszenie zrostu kostnego.

  WSKAZANIA:

  - dolegliwości stawowe (ZZSK - zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, RZS – reumatoidalne zapalenie stawów)
  - zespół Sudecka
  - nerwobóle
  - ostroga piętowa
  - stany po urazach (skręcenie czy zwichnięcie stawu, stłuczenie, chondromalacja rzepki, zapalenie ścięgna i jego pochewki, łokieć tenisisty, łokieć golfisty)
  - rany, blizny
  - owrzodzenia
  - zaburzenia ukrwienia
 • Pole magnetyczne

  6 zł

  Zabieg ten polega na zastosowaniu fal pola magnetycznego o zmiennym potencjale. Dzięki temu zmienia się równowaga jonowa, co prowadzi do przyspieszenia gojenia i poprawy funkcjonowania danej tkanki.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - szybsze gojenie się ran
  - zrastanie się kości
  - likwidacja stanów zapalnych
  - przyspieszenie regeneracji tkanek
  - poprawa krążenia obwodowego
  - działanie przeciwbólowe

  WSKAZANIA:

  - złamania
  - skręcenia i zwichnięcia
  - dolegliwości mięśniowe, stawowe, reumatyczne i pourazowe
  - stany zapalne dróg oddechowych, alergie
  - bóle migrenowe
  - rany, blizny
  - zaburzenia ukrwienia
 • Prądy diadynamiczne

  6 zł

  Diadynamik to działanie prądami impulsowymi o niskiej częstotliwości, która umożliwia im wnikanie głęboko w tkanki.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - działanie przeciwbólowe
  - lepsze ukrwienie tkanek
  - regulacja napięcia mięśniowego

  WSKAZANIA:

  - choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
  - zapalenie okołostawowe
  - nerwobóle
  - stany po urazach narządu ruchu
 • TENS

  6 zł

  TENS (transcutaneous electrical nerve stimulation – przezskórna stymulacja elektryczna). Nazwą tą określa się metodę, w której używając prądów impulsowych o małej częstotliwości usuwa się dolegliwości bólowe.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - działanie przeciwbólowe

  WSKAZANIA:

  - ból po przebytych uszkodzeniach nerwów obwodowych
  - bóle poamputacyjne i fantomowe
  - nerwobóle
 • Interdyn

  6 zł

  PRĄDY INTERFERENCYJNE - Inaczej prądy Nemeca, to zabieg, który nie powoduje silnych wrażeń czuciowych, jednak prąd z łatwością wnika głębiej przez skórę i rozprzestrzenia się po tkankach.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - usprawnienie krążenia obwodowego
  - działanie przeciwbólowe

  WSKAZANIA:

  - zanik lub osłabienie mięśni
  - zapalenie okołostawowe
  - zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
  - stany po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach
 • Elektrostymulacja

  6 zł

  W czasie tego zabiegu prąd impulsowy służy pobudzeniu tkanek w celach leczniczych.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - pobudzenie regeneracji tkanki kostnej
  - polepszenie ukrwienia

  WSKAZANIA:

  - świeże złamania
  - krwotoki
  - zapalenie ży
  ł
 • Prądy galwaniczne

  6 zł

  GALWANIZACJA - Ten rodzaj zabiegu wykorzystuje właściwości prądu stałego w celu leczenia tkanek, przez które ten prąd przepływa.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - pobudzenie regeneracji tkanki kostnej
  - polepszenie ukrwienia
  - działanie przeciwbólowe
  - działanie przeciwzapalne

  WSKAZANIA:

  - nerwobóle
  - neuropatie
  - choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
  - zaburzenia krążenia obwodowego
  - utrudnione zrosty kostne
 • Jonoforeza

  6 zł

  To zabieg, który pozwala przy pomocy pola elektrycznego wprowadzić do tkanek lek, co zwiększa skuteczność jego działania. Dokładne efekty zabiegu wahają się w zależności od użytego leku.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - działanie przeciwzapalne
  - działanie przeciwbólowe
  - polepszenie ukrwienia

  WSKAZANIA:

  - przewlekłe stany zapalne stawów i zapalenia okołostawowe
  - nerwobóle
 • Fonoforeza

  6 zł

  Podobnie jak w przypadku jonoforezy, zabieg ten polega na doprowadzeniu zawartego w maści leku do głębiej położonych tkanek, tu jednak wykorzystuje się do tego celu niesłyszalne dla ludzkiego ucha ultradźwięki.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - działanie przeciwzapalne
  - działanie przeciwbólowe
  - polepszenie ukrwienia

  WSKAZANIA:

  - skręcenia, zwichnięcia, złamania
  - zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
  - kontuzje sportowe
 • Ultradźwieki

  6 zł

  Utradźwięki to wykorzystanie fali akustycznej o częstotliwości drgań większej niż 20 kHz.

  EFEKTY KLINCZNE:

  - zmniejszenie bólu
  - poprawa krążenia
  - przyspieszenie przemiany materii
  - przyspieszenie regeneracji tkanek
  - likwidacja stanu zapalnego

  WSKAZANIA:

  - dolegliwości stawowe i mięśniowe (choroba zwyrodnieniowa stawów, bóle mięśniowe,przykurcze) neuropatie
  - stany po urazach (złamanie, zwichnięcie, skręcenie stawu, zapalenie ścięgna)
  - ostrogi piętowe
  - blizny
 • Sollux

  6 zł

  To naświetlanie promieniowaniem podczerwonym w celach leczniczych.

  EFEKTY KLINICZNE:

  - działanie przeciwbólowe
  - polepszenie ukrwienia
  - polepszenie pracy naświetlanych tkanek

  WSKAZANIA:

  - przewlekłe zapalenia stawów i zapalenia okołostawowe
  - nerwobóle i zespoły bólowe